Galeria

Strzelce Krajeńskie

15 września w Strzelcach Krajeńskich odbył się festyn pod nazwą „Strzelczanie dla Strzelczan”, na którym Akademia Aktywności Młodych aktywizowała wszystkich uczestników wydarzenia. Na Banerze Aktywności uzbieraliśmy prawie 5 tysięcy podpisów! Najmłodsi uczestniczy mogli wykazać się w kąciku artystycznym.

logoWinobranie

Podczas Winobrania w Zielonej Górze aktywizowaliśmy mieszkańców miasta. Uczestnicy imprezy przez cały tydzień mogli oglądać wystawę o wolontariacie i konkursie „Poszukiwany/ Poszukiwana”.

logoKurczę pieczone

Także podczas „Święta Pieczonego Kurczaka” Akademia Aktywności Młodych rozstawiła Miasteczko Aktywności Młodych, w którym na zwiedzających czekało wiele atrakcji. Loteria fantów, wata cukrowa, stoiska artystyczne dla dzieci czy podpisy na Banerze Aktywności pomagały aktywizować uczestników Święta. W działaniach Miasteczka pomagało także wielu wolontariuszy.

Dni Województwa Lubuskiego

Pod koniec czerwca Akademia Aktywności Młodych zawitała na Dniach Województwa Lubuskiego na gorzowskim Bulwarze. Mając do dyspozycji wielki teren, rozstawiliśmy na nim Miasteczko Aktywności Młodych, gdzie aktywizowaliśmy Lubuszan poprzez np. naukę kręcenia waty cukrowej, angażowanie wielu wolontariuszy do pomocy przy pracy Miasteczka, a także mierzyliśmy aktywność uczestników wydarzenia i zachęcaliśmy ich do podpisywania się na Banerze Aktywności. Rozstawiliśmy też dużą ilość banerów i plakatów promujących wolontariat oraz konkurs „Poszukiwany/ Poszukiwana”.

Krosno Odrzańskie

22 czerwca Akademia Aktywności Młodych aktywizowała młodzież podczas „Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki” w Krośnie Odrzańskim. Po rozstawieniu Miasteczka Aktywności Młodych, krośnieńska młodzież sama stworzyła plakat promujący to wydarzenie, na którym następnie uczestnicy podpisywali się, aby pokazać, że w Krośnie społeczeństwo jest aktywne. Młodzież mogła też nauczyć się kręcić watę cukrową, którą tworzyli dla siebie i swoich kolegów, oraz obejrzeć wystawę promującą wolontariat.

Wschowa

We Wschowie dnia 21 czerwca Akademia Aktywności Młodych rozstawiła Miasteczko Aktywności Młodych, na którym uczestników czekało wiele atrakcji: m. In. nauka kręcenia waty cukrowej, podpisy na banerze aktywności, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. Na banerze udało się zebrać ok. 5 tysięcy podpisów uzyskanych od dzieci i młodzieży w różnych grupach wiekowych, innych uczestników imprezy, a także przechodniów, którzy chętnie włączali się do naszej akcji.

Pracowite lato naszej Akademii

Po ogłoszeniu wyników III edycji konkursu Poszukiwany Poszukiwana Akademia ruszyła w trasę po całym województwie promując idee wolontariatu i pokazując tegorocznych naszych laureatów. Miasteczko Aktywności Młodych z banerami Akademii zawita na 6 imprez.

Dostrzeganie, docenianie i nagradzanie wartościowych postaw aktywności społecznej młodych ludzi i ich opiekunów.