Profesorowie

PROFESOROWIE AKADEMII AKTYWNOŚCI MŁODYCH

Profesorowie AAM odznaczają się wybitnym wkładem w rozwój idei wolontariatu i aktywizacji społeczeństwa. Są to osoby szeroko rozpoznawane ze względu na swoją działalność społeczną, które wyróżniają się charyzmą i autorytetem w tej dziedzinie. Działania tych ludzi przyczyniają się do rozpropagowania wolontariatu głównie wśród młodych Polaków na skalę krajową. Przyjmując honorowy tytuł profesora promują ideę wolontariatu i animacji społeczeństwa.

Jurek OwsiakW 2009 r. Profesorem Akademii Aktywności Młodych został Jurek Owsiak, Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest wieloletnim, zasłużonym działaczem charytatywnym, którego akcje pobudzają Polaków do aktywności w środowisku lokalnym, jest również twórcą jednej z największych cyklicznych imprez muzycznych na świecie – Przystanku Woodstock.

Anna DymnaW listopadzie 2011 r. do grona Profesorów Akademii Aktywności Młodych dołączyła Pani Anna Dymna, Prezes Fundacji „Mimo Wszystko”. Pomysłodawczyni i realizatorka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty dla uzdolnionych wokalnie osób niepełnosprawnych.

Dostrzeganie, docenianie i nagradzanie wartościowych postaw aktywności społecznej młodych ludzi i ich opiekunów.